Як вибрати годинник за розміром?
Наручний годинник, як і одяг, вибирають за розміром. Моделі відрізняються діаметром корпусу та формою, а також шириною браслета або ремінця. Занадто масивний годинник на тендітному зап'ясті може виглядати неприродно та грубо. І навпаки, моделі з невеликим циферблатом і тонким ремінцем виглядають блякло та невдало на повному зап'ясті. Вартість, бренд і стиль не мають значення, якщо розмір аксесуара вам не підійшов.
Враховуйте обхват вашого зап'ястя і тоді ви зможете правильно підібрати годинник за розміром руки. Так, при обхваті 15-18 см ідеальним варіантом буде корпус діаметром 38-42 мм. При обхваті 19 см вибирайте годинник з діаметром 44-46 мм. Якщо обхват зап'ястя більше 19 см, підійде масивний годинник з діаметром циферблату більше 46 мм. Коли корпус підібраний правильно, заводна головка та місце кріплення ремінця або браслета не виходять за межі зап'ястя.
Як підібрати розмір годинника і не помилитися, детальніше розглянемо нижче.
Як вибрати наручний годинник за розміром
На розмір впливають:
- діаметр і товщина корпусу;
- ширина та довжина ремінця/браслета;
- будь-які інші елементи дизайну.
Далі у статті докладно розглянемо кожен із них.
Циферблат і його діаметр
Як правильно підібрати годинник за розміром, допоможе визначити нескладна формула. Спочатку виміряйте ширину руки в зоні зап'ястя. Потім помножте отримане значення на число 0,618. Отримане значення - правильний і найбільш підходящий розмір корпусу. Наприклад, при ширині руки 70 мм ідеальним діаметром буде 43 мм (рахуємо так 70*0,618 = 43 мм).
Розібратися, як підібрати годинник за розміром, допоможе і розуміння пропорційності кисті рук. Все насправді дуже легко – чим товстіше зап'ястя, тим більше необхідний корпус і циферблат, і навпаки.
Згідно з існуючою негласною класифікацією, за розміром діаметра корпусу жіночі годинники поділяються на:
- маленькі – до 24 мм;
- середні – 24-31 мм;
- великі – 32-36 мм;
- дуже великі – понад 37 мм.
У чоловічого годинника інший поділ:
- маленькі – до 36 мм;
- середні – 37-41 мм;
- великі – 42-46 мм;
- дуже великі – понад 47 мм.
Коли обхват чоловічої кисті середній і не перевищує 19 см, то й діаметр корпусу годинника повинен бути в межах середнього розміру - від 37 до 41 мм. Великий годинник з діаметром корпусу від 46 мм теж підійде. Інші масивні моделі навряд чи впишуться в образ людини з гарним смаком. Виняток — справді великі руки та годинник категорії «Спорт» із розширеним функціоналом. Візуально виглядають більш масивно й аксесуари нестандартної форми. Наприклад, моделі з квадратним корпусом із циферблатом діаметром 37 мм – аналог для 42 мм циферблата круглої форми.
Висота корпусу
Це відстань від найвищої точки опуклості скла до середини задньої кришки годинника. Наприклад, для циферблата 38-42 мм оптимальною стане висота корпусу на рівні 6-7 мм. Моделі годинника завтовшки 9 мм можна вважати масивними.
Підібрати розмір годинника за висотою корпусу можна за типом кисті. На тонкому зап'ясті ефектніше виглядають класичні плоскі вироби з шириною 3-4 см. Для повної або великої руки підійдуть масивніші аксесуари – від 5 см і вище.
Коли ви знаєте, як підібрати годинник за розміром, враховуючи всі параметри корпусу, підберіть ширину й довжину ремінця/браслета.
Довжина ремінця та браслета
Параметри ремінця та браслета позначені на тильній стороні або специфікації (якщо це металевий браслет). Складається значення із двох чисел, наприклад, 140/85. Перше число – розмір довгої половини ремінця, а друге – короткої.
Щоб правильно вибрати годинник за розміром, виміряйте обхват зап'ястя за допомогою сантиметрової стрічки. Зафіксуйте обхват кисті, де вам буде комфортніше носити годинник (зазвичай це між опуклою кісткою та зап'ястям).
Між стрічкою та кистю залиште проміжок у 0,5-1 см. У такому разі годинник буде надійно фіксуватися, не бовтатися й не передавлювати руку.
Який розмір вибрати, відштовхуючись від обхвату зап'ястя, дивіться нижче:
Обхват, мм | Довжина ремінця, мм |
140-160 | 105/65 |
160-170 | 115/70 |
165-175 | 120/75 |
170-180 | 125/80 |
175-190 | 130/80 |
190-210 | 140/85 |
У всіх людей різний обхват зап'ястя, але розмір браслета/ремінця легко підігнати у бік зменшення. Проблему зайвої довжини можна вирішити, укоротивши ремінець, якщо це конструктивно передбачено, або прибравши ланки браслета. Зі збільшенням довжини складніше, тому слід ретельніше вибирати відповідні варіанти.
Ширина браслета й ремінця
Існує негласне правило – ширина повинна бути щонайменше в 2 рази менше, ніж розмір корпусу.
Як і довжина, ширина позначається двома цифрами. Наприклад, 25x23 мм. Перше число – це ширина корпусу, а друге – ширина кріплення застібки. Всі перелічені значення зазвичай нанесені на тильній стороні браслета або ремінця.
Дивимося на матеріали
Матеріали, з яких виготовлені ремінці або браслети, також впливають на те, як виглядають аксесуари. Однакові по ширині шкіряні ремінці та металеві браслети виглядають по-різному.
- Шкіряний і тканинний – однаково добре підходять для широкого й тонкого зап'ястя.
- Силіконові – привертають увагу, але не виглядають масивно, тому підійдуть для будь-якого зап'ястя.
- Браслети з металу з масивними ланками досить великі, тому підходять для повного зап'ястя. Для тонкого зап'ястя підійде браслет, який вдвічі менший за розмір корпусу годинника. При цьому ланки мають бути невеликих чи середніх розмірів. Або оберіть витончений браслет міланського плетіння.
Додаткові деталі
Крім корпусу, ремінця та браслета на вибір розміру годинника впливають й інші фактори:
- вид міток,
- розмір стрілок,
- допоміжні віконця,
- функціональні кнопки,
- хронограф.
Що більше додаткових функцій, то більше розмір циферблата. Тому важливо це враховувати під час вибору.
Співвіднесіть зовнішній вигляд циферблату з розміром свого зап'ястя. Пам'ятайте – будь-який декор не повинен виходити за межі кисті. В іншому випадку годинник буде незручно носити – декоративні елементи, що виступають, постійно чіплятимуться за одяг.
5 правил, які допоможуть правильно підібрати годинник за розміром
Головний критерій – комфорт. Наручний годинник повинен досить щільно сидіти на руці, але не надто туго. Браслет повинен м'яко охоплювати кисть, але не перетискати її.
Є ще кілька важливих правил, як вибрати годинник за розміром:
- Враховуйте свій зріст. Чим нижче, тим менше має бути модель. Високим людям можна сміливо вибирати великі аксесуари.
- Вибирайте за формою. Квадратні та прямокутні корпуси виглядають громіздко, а круглі – ні.
- Відштовхуйтеся від розміру зап'ястя. Великий циферблат, масивний корпус, широкий ремінець/браслет підійдуть для людей із широким зап'ястям. І навпаки, витонченіші моделі виглядають краще на тонкій руці.
- Зверніть увагу, що розмір руки не завжди співвідноситься з обхватом зап'ястя. У деяких людей з великими руками можуть бути худі зап'ястя. У такому випадку вибирайте годинник із середнім розміром корпусу та шириною ремінця.
- Багато залежить від вашого стилю. Наприклад, спортивний наручний годинник може бути більшим, ніж класична модель зі шкіряним ремінцем. І це нормально.
Правила, описані вище, стосуються лише класичних виробів. Якщо ви хочете купити годинник у спортивному чи вінтажному стилі – керуйтеся лише своїми відчуттями. У такому разі можна порушити правила. При цьому не потрібно одягати на тендітну руку великий годинник. Можна вибрати корпус трохи більше або менше, або трохи нестандартний браслет – це виглядає прийнятно.
Якщо вам потрібна допомога з вибором, напишіть або зателефонуйте нам.