Графік роботи:

Пн-Пт: 10:00–18:00

Сб: 10:00–15:00

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0

Види скла для годинників: як вибрати скло?

Види скла для годинників: як вибрати скло?

Наручний годинник  — це не тільки стильний атрибут, що підкреслює смак власника, а й функціональний механізм. Крім корпусу, механізму, дизайну і ремінця, важливо приділити увагу і склу. Від нього залежить наскільки якісно буде захищений циферблат від пилу, вологи і як довго прозоре покриття залишиться в первозданному вигляді. Існує не так багато видів часових покриттів, але знання переваг і недоліків кожного з них допоможе правильно підібрати і сам годинник.

Особливості різних видів скла для годинників

На перший погляд, особливо, коли годинник новий, візуально відрізнити скло одне від одного не так просто. При цьому їх фізичні та хімічні характеристики, які впливають на міцність, зносостійкість і прозорість, істотно різняться.

Так, поширені такі види скла:

  • органічне, воно ж пластикове або акрилове;
  • мінеральне;
  • сапфірове;
  • комбіноване;
  • Gorilla Glass.

Органічне скло створювалося для потреб авіації в кінці 1920-х років. Його застосування для наручних годинників дозволило знизити їх вартість і вагу. Найбільш суттєвою перевагою пластика виступає його здатність до згинання. Ця властивість забезпечує міцність. Також пластик безпечний, якщо його все ж розбити. З цієї причини матеріал активно використовується у виробництві дитячих і спортивних годинників. Пластик легко піддається обробці, тому дозволяє створювати найбільшу різноманітність форм. З недоліків оргскла варто виділити його схильність до подряпин, вигоряння і стирання. Також з часом пластик може помутніти і пожовтіти. Втім, замінити оргскло нескладно і недорого.

Найбільш поширеним матеріалом в годинній індустрії виступає мінеральне скло. На відміну від оргскла, воно стійке до подряпин. Виняток становлять камені і метали, вони здатні подряпати мінеральне покриття. У той же час неглибокі подряпини піддаються усуненню методом полірування. Міцність і захисні властивості цього матеріалу надають різні добавки в його складі, але вони не дають принципової твердості.
 

Види скла для годинників: як вибрати скло? - 2


Потрібно розуміти, що це скло, а тому воно все таки може розбитися від удару. Також воно відблискує. Вартість годинника з мінеральним покриттям буде вище, ніж з органічним.

Найбільш зносостійке і дороге — це сапфірове скло. За зносостійкості цей матеріал близький до алмазу, тому подряпати його може тільки алмаз. У побутових умовах залишити подряпини практично нереально. Також сапфірове покриття не відблискує на сонці. Використовується переважно в люксових моделях і швейцарських годинниках. З недоліків — дорожнеча і крихкість. Як і мінеральне скло, сапфірове може розбитися від точкового удару.

Комбіновані скла багатошарові, вони поєднують переваги відразу декількох матеріалів. Так, найбільш популярним комбінованим варіантом виступає мінеральне скло з сапфіровим покриттям. Це здешевлює виробництво і дозволяє надійно захистити скло від подряпин. Різні варіанти комбінованих стекол отримали назви:

  • Sapflex;
  • Hardlex;
  • Krysterna и т. д.

Для смарт годинників прийнято використовувати продукцію від компанії Corning. Gorilla Glass шляхом хімічної обробки і загартовування набуває високу міцність і зносостійкість, залишаючись при цьому тонким. Саме товщина покриття важлива для чуйності сенсорного управління. Недоліків у такого скла для смарт годинників немає, як і немає кращої альтернативи.

Як зрозуміти яке скло встановлено в годиннику?

Кожен добросовісний виробник вказує цю інформацію в описі до продукції. Якщо ж даних немає і ви хочете визначити яке скло встановлено, то допоможуть прості тести.

Для цього потрібно взяти годинник з мінеральним склом і модель, де вид покриття невідомий. Одягти обидві пари на руки. Першим нагріється мінеральне скло, а сапфірове ще деякий час залишиться прохолодним. Якщо обидва скла нагрілися одночасно, значить вони обидва мінеральні. Також на поверхню циферблата можна нанести крапельку води. З сапфірового скла вона стікає не залишаючи сліду.

Оргскло легко відрізнити від інших за вагою і дзвінкістю. Якщо постукати по оргсклу, то буде чути характерний для пластику звук. Визначити комбіноване скло, не вдаючись до радикальних способів тестування, значно складніше.
 

Види скла для годинників: як вибрати скло?

Як вибрати скло?

В першу чергу потрібно визначити бюджет покупки, а також позначити сферу використання. Якщо потрібний недорогий і легкий годинник, то краще віддати перевагу оргсклу. Універсальним вважається мінеральне, воно підходить для щоденного використання і, в разі втрати якостей, легко піддається поліруванню.

Сапфірове - кращий вибір для люксових годинників, які купуються на багато років. Воно не втрачає своєї прозорості і не дряпається. Комбінований варіант — це хороший компроміс між ціною і довговічністю.

Товщина більшості стекол становить 0.8-1,2 мм. Якщо вам потрібен спортивний годинник або годинник для занурення під воду, то краще вибирати моделі з товщиною скла від 1,2 мм.

Опукла форма краще розподіляє енергію ударів, роблячи скло міцнішим. Також для спортивних годинників часто застосовують спеціальне покриття, яке запобігає відблискам. Це забезпечує комфорт для очей, тому, перед придбанням, поцікавтеся присутнє воно чи ні.

Вибір скла — це важливий етап, який визначить зручність користування і довговічність аксесуара.

 
Сподобалася стаття? Поділися з друзями
 
Поширити
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору