Який годинник є водонепроникним і що означають цифри WR?
То справді був технологічний прорив. Недоліки цієї деталі помітили з часом. Годинник швидко приходив у непридатність, потрібно було часто змінювати ізолюючу прокладку, яку використовували між деталями. Вона була виконана з повсті і швидко стиралася. На це звернув увагу засновник компанії Rolex, він викупив патент та удосконалив технічні особливості. Прокладку, яка ізолює, перемістили всередину різьблення (раніше вона була поверх і виступала за краї), крім того, цей кожух стали робити зі свинцю, а не з повсті.
Ці зміни подарували світові перший водостійкий годинник.
Що таке водостійкість годинників: класифікація та розшифровка
Водостійкість – характеристика, що визначає, при досягненні якого тиску корпус годинника втрачає здатність протистояти впливу води. Показник водостійкості вказують на корпусі або циферблаті у вигляді позначки Water Resistant або скорочено WR. Чим вище число біля позначки, тим більший тиск витримує годинник. Від цього залежить, як довго можна плавати та наскільки глибоко занурюватися.
Розглянемо докладніше, що означає Water Resistant, як вимірюється, які є класи водостійкості та як правильно доглядати за водостійким годинником.
У чому вимірюється водостійкість годинника
Виробники можуть відображати по-різному рівень водозахисту годинника. Для цього використовують три поширені одиниці виміру:
- атмосфера – ATM;
- бар – bar;
- метр – m.
Глибина в метрах означає реальну глибину водойми – це одиниця виміру тиску. Наприклад, 1 m – це рівень статичного тиску на підставі стовпа води заввишки 1 метр. Якщо на пристрої вказано 30 m (WR 30), це означає, що наручний годинник може витримати статичний тиск води до 3 атмосфер або 3 бар.
Класифікація годинників по водостійкості
- Без позначення та напису WR – годинник не захищений від вологи. Такі моделі бояться води приблизно так само, як і папір. Їх взагалі не варто носити на руці, оскільки навіть краплі поту можуть зіпсувати пристрій. Зберігайте їх за склом і милуйтеся здалеку.
- WR30 – глибина 30 метрів, базовий водозахист. Годинник витримує бризки води від дощу, короткочасний контакт з водою або випаровування тіла. Але такий пристрій захищений тільки від випадкового влучення вологи, не варто занурювати його під воду. Не підійдуть цей годинник і для плавання, водних активностей.
- WR50 – глибина до 50 метрів, побутова водостійкість. Якщо ви забудете зняти аксесуар перед купанням, нічого не трапиться. Плавати у басейні також можна, але без різких рухів. Годинник із таким водозахистом вважається повсякденним: для активного заняття плаванням або водними видами спорту не підійде.
- WR100 – глибина до 100 метрів, годинник для плавання. З таким годинником можна плавати у водоймах і навіть пірнати на невелику глибину. Можна використовувати і для водних видів спорту, крім глибоководного занурення.
- WR200 – глибина до 200 метрів, дайверський годинник. Витримує статичний тиск до 20 атм за рахунок застосування спеціальних технологій в конструкції годинника: заводної голівки, яка загвинчується, товстого скла, професійних прокладок. Але водостійкість годинника знижується, якщо його розгерметизувати, тому перед зануренням переконайтеся, що заводна головка щільно закручена. Тривалість занурення має бути не більше 1-2 годин та на середню глибину – не більше 10-15 метрів.
- WR >200 – глибина понад 200 метрів, годинник для глибоководного занурення. Це професійний пристрій, який призначений для любителів підкорювати екстремальні глибини. Як правило, у таких моделях можна використовувати кнопки та заводну головку навіть під водою (має бути вказано в інструкції до приладу).
Таблиця водостійкості годинників
Щоб було зрозуміліше, чим відрізняються різні рівні водостійкості годинників, представимо їх у таблиці.
Поради щодо догляду за водостійким годинником
Незалежно від значення водостійкості годинників, вони всі вимагають спеціального догляду. Так пристрій прослужить довше, не ламатиметься.
- Не занурюйте годинник у гарячу ванну, не носіть його в сауну чи баню – ущільнювачі деформуються від екстремально високої температури.
- Перед прийняттям душа знімайте годинник. Він не боїться бризок води, а от попадання мильної води може призвести до його поломки.
- Уникайте різких перепадів температури, накривайте годинник одягом у холодну пору року.
- Після плавання у морській воді завжди промивайте пристрій прісною водою, так метали не будуть окислюватися.
- Не використовуйте заводну головку та кнопки під водою, якщо їх водозахист нижче 200 м.
- Уважно вивчіть інструкцію, щоб знати, яке навантаження витримує годинник.
- Змінюйте батарейку в кварцовому годиннику тільки в авторизованих сервісних центрах: там після розгерметизації корпусу та заміни батарейки обов'язково поміняють ще й ущільнювачі корпусу, перевірять його герметичність.
Якщо у вас виникли запитання, звертайтесь до менеджерів за телефонами, вказаними на сайті. Вам допоможуть підібрати годинник з оптимальним ступенем водостійкості для себе або на подарунок.